Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Skuteczny oręż w walce z niedoskonałościami. W gabinecie w Krakowie wykonujemy mezoterapię igłową i mikroigłową. Pozwalają one na poprawę struktury skóry, przyczyniają się do jej rewitalizacji oraz wyeliminowania niedoskonałości.

Czym jest mezoterapia igłowa?

To mikroinwazyjna, niechirurgiczna metoda stosowana w medycynie estetycznej. Jej celem jest poprawa wyglądu i struktury skóry, jej rewitalizacja oraz regeneracja. Opiera się na stosowaniu odpowiednio dobranych substancji, które poprzez iniekcje wprowadzane są w głąb skóry. Roztwory stosowane przy zabiegu stanowią najczęściej mieszankę kilku składników. W zależności od ich zestawienia preparat może mieć działanie odżywcze, regenerujące, pobudzające. Zabieg może być stosowany jako wsparcie w różnego rodzaju programach pielęgnacyjnych i leczniczych.

Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej oparte są głównie na kwasie hialuronowym. Ponadto zawierają wiele dodatkowych składników, które są dobierane indywidualnie. Często wzbogacone są o witaminę A, C, E, a także substancje pochodzenia naturalnego, jak ekstrakty z roślin. Zawarty w koktajlach kwas hialuronowy jest obecny w naturalnej postaci w organizmie ludzkim. Jego funkcję można porównać z działaniem gąbki – skutecznie wiąże wodę w skórze. Z upływem lat naturalny poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się, przez co na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra wiotczeje. Dbanie o zachowanie odpowiedniego poziomu tej substancji w skórze pozwala na zachowanie jej sprężystości i równej struktury. Koktajle stosowane w mezoterapii bogate są w witaminy. Wstrzyknięcie ich bezpośrednio w skórę powoduje, że nie utleniają się i wykazują pełną aktywność, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu oraz hamując działanie wolnych rodników.

Dla kogo przewidziany jest zabieg?

Mezoterapia igłowa może być stosowana w problemach związanych z niedoskonałościami i problemami skórnymi, w tym:

 • w profilaktyce przeciwstarzeniowej ;
 • w walce z oznakami starzenia skóry w okolicach twarzy, szyi, dekoltu – powoduje spłycenie zmarszczek, wygładza cerę, rewitalizuje;
 • w przypadku szarej, zmęczonej, zniszczonej, odwodnionej skóry – nawilża i regeneruje;
 • w walce z rozstępami – likwiduje rozstępy, także te w fazie zanikowej;
 • w eliminacji cellulitu – poprawia mikrokrążenie i przyczynia się do przyspieszenia procesów spalania tłuszczów;
 • w usuwaniu blizn potrądzikowych i pourazowych – działa stymulująco na odbudowę włókien kolagenowych;
 • w eliminacji zwiotczałej skóry na grzbiecie rąk i innych partiach ciała – zwiększa elastyczność skóry;

Kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Zabieg mezoterapii igłowej jest bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie, a mianowicie:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroba nowotworowa,
 • cukrzyca,
 • choroby metaboliczne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • alergia na składniki preparatu,
 • stany zapalne skóry,
 • opryszczka.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu wyjątkowo cienkiej igły, która pozwala na wprowadzenie w głębsze warstwy skóry odpowiednio dobranego mezokoktajlu. Technika ta jest bezbolesna. W zależności od wrażliwości skóry, niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort. Przy niskim progu odporności na ból możliwe jest zastosowanie kremów miejscowo znieczulających – działają przez ok.30 minut. Po zabiegu widoczne są drobne uwypuklenia. Ślady te stopniowo ustępują po 2 dniach, zwykle całkowicie. Nie wymaga to jednak żadnej rekonwalescencji. Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności.

UWAGA: Osobom z tendencją do powstawania siniaków zaleca się korzystanie z zabiegu przed weekendem, co pozwoli na wygojenie śladów po iniekcji przed kolejnym tygodniem.

Dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać serię zabiegów. Ilość i częstotliwość wizyt ustalana jest indywidualnie, jednak zwykle proces ten prezentuje się następująco:

 • etap początkowy – 4 wizyty co 1-2 tygodnie
 • dla podtrzymania efektu – 1 wizyta co 2-6 miesięcy

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Nieinwazyjny charakter zabiegu pozwala na niemal natychmiastowy powrót do wykonywania codziennych obowiązków. Zmiany powstałe po iniekcjach – rumień, obrzęk, drobne krwiaki – wchłaniają się po około 2-3 dniach. Przy szczególnie wrażliwej cerze mogą utrzymywać się trochę dłużej. Należy przez kilka dni po zabiegu unikać ekspozycji na silne słońce oraz unikać dużych zmian temperatury.