Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Naturalny program biostymulacji komórek skóry. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które otrzymuje się z krwi własnej pacjenta, stanowi nowatorskie rozwiązanie w leczeniu urazów ścięgien, stawów, tkanek oraz regeneracji skóry. W USA zabieg znany jest jako „wampirzy lifting”.

Osocze bogatopłytkowe  – Profesjonalny Lifting

„Wampirzy lifting” to w 100% naturalny sposób na stymulację skóry do rewitalizacji. Wykorzystuje czynnik wzrostu i komórki macierzyste wyzyskiwane z krwi własnej Pacjenta.

Jak wygląda terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

W pierwszej kolejności lekarz pobiera od Pacjenta próbkę krwi z żyły, umieszcza ją w specjalnych próbówkach. W dalszej kolejności są one poddawane wirowaniu. Ma to na celu oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osoczabogatego w płytki krwi. W taki sposób pozyskiwane jest właśnie osocze bogatopłytkowe, które może zostać wstrzyknięte w celu stymulacji procesów naprawczych. Przyczynia się do wymuszenia na organizmie Pacjenta regeneracji uszkodzonych lub chorych tkanek, a także do stymulacji odnowy skóry.

Kiedy można skorzystać z zabiegu?

Ten rodzaj terapii stosowany jest w ortopedii regeneracyjnej w celu naprawy uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki, kości. Substancja jest poddawana metodą iniekcji, podobnie jak w zabiegu mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w medycynie estetycznej, w:

  • mezoterapii
  • regeneracji anti-aging
  • redukcji zmarszczek

W moim gabinecie stosuję preparaty firmy INNMEDIS. Z uwagi na fakt, że osoczebogatopłytkowe jest preparatem własnym Pacjenta ryzyko alergii, nietolerancji, czy reakcji immunologicznych jest bliskie zera.